آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

پایان تور یک روزه عکاسی “گرگشو” در پارسیان

تور یک روزه عکاسی از مراسم ” گرگشو ” با حضور 42 عکاس از استان های فارس، هرمزگان و بوشهر به کار خود پایان داد.

 

474136_thum

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان گفت : با هدف ثبت زیبایی های مراسم سنتی، بومی و محلی گرگشو این اداره با همکاری انجمن عکاسان شهرستان اقدام به برگزاری تور عکاسی کرد که 42 عکاس از استان های هرمزگان، بوشهر و فارس در آن شرکت کردند.

محمود اسدی عنوان کرد: مراسم “گرگشو” فلسفه زیبایی دارد که مخاطبین را به مطالعه در مورد آن دعوت می کنم اما باید بدانیم که چه عاملی باعث شده این سنت صدها سال در بین مردم ماندگار شود و چرا مردم آن را بخشی از هویت فرهنگی خود می دانند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی پارسیان جهت دادن به این فرهنگ عامه را یکی دیگر از دلایل برگزاری این تور عنوان کرد و یادآور شد: باید به یاد داشته باشیم که ابزار هنر همواره در خدمت سایر حوزه ها بوده و ما در این تور با ثبت جلوه های زیبای این مراسم بر شکوه آن افزودیم و در ادامه خواهیم دید که دیگر مناطق نیز به جرگه برگزار کنندگان “گرگشو” خواهند پیوست.

گفتنی است: هنرمندان عکاس در این مراسم سه قطعه از تصویر مراسم جهت داوری و اعلام برگزیدگان به دبیرخانه انجمن عکاسان پارسیان ارسال و قبل از پایان ماه مبارک رمضان برندگان معرفی خواهند شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی