آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برنامه های فرهنگ عمومی بر اساس شاخص های بومی هر شهرستان تبیین می شود

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرخمیر با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امام جمعه و فرماندار بندرخمیر برگزار شد.

 

index

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد ضمن تاکید بر این مسئله که برنامه های فرهنگ عمومی باید بر اساس شاخص های بومی هر شهرستان تعیین شود گفت : اگر برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه فرهنگ عمومی منطبق با شرایط و ویژگی های هر شهرستان باشد در آن صورت آسیب ها و ناهنجاری ها کاهش می یابد.

وی به شکل گیری انقلاب بر پایه فرهنگ تاکید کرد و افزود : از دیدگاه مقام معظم رهبری فرهنگ به مثابه هوا برای تنفس است و وظیفه دستگاه های فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی این است که همیشه این هوا را پاک و تمیز نگاه دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان رشد فرهنگی جامعه را ضروری دانست و بیان داشت : کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی با رشد و توسعه فرهنگ مناسب هر منطقه در ارتباط است و در این راستا می باید تمامی طیف های حقیقی و حقوقی جامعه نقش آفرینی کنند.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی بندرخمیر با تاکید بر سبک زندگی اسلامی عنوان کرد : تحکیم و گسترش سبک زندگی اسلامی در جامعه و به ویژه خانواده ها می تواند بعنوان یکی از مهمترین شاخص های بومی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

حجت الاسلام حسین جهانگیری یادآور شد : جلسات مستمر و منظم شورای فرهنگ عمومی می تواند در حل مشکلات و اتخاذ راهکار مناسب بسیار حائز اهمیت باشد و بر همین اساس جلسات می باید به صورت ماهیانه برگزار شود.

فرماندار بندرخمیر ضمن تاکید بر جایگاه ویژه شورای فرهنگ عمومی گفت : شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک جریان اثرگذار و فعال با بررسی و ریشه یابی مسائل شهرستان می تواند در جهت رفع معضلات و موانع فرهنگی و اجتماعی اقدام کند.

محمد ملایی افزود : اهمیت فرهنگ و پرداختن به آن عامل پیشگیری بسیاری از معظلات و مشکلات جامعه است .

در ادامه حجت الاسلام قنبری ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمیر بعنوان دبیر جلسه به تشریح وضعیت فرهنگی خمیر پرداخت و بیان داشت : شهرستان خمیر از ظرفیت های فرهنگی بسیار برخوردار است و دارای جایگاه ممتازی در استان و در حوزه های مختلف عفاف و حجاب ، مولفین و نویسندگان و… می باشد اما از سوی دیگر نیز معظلاتی همچون اعتیاد ، طلاق ، مهاجرت اتباع بیگانه و… نیز وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی