آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

کتب و منابع اهل سنت بر حقانیت نام خلیج‌فارس گواهی داده‌اند

امام‌جمعه اهل سنت قشم گفت: بسیاری از کتب و منابع اهل سنت نام بحر خلیج پارس را بارها تکرار کرده و بر حقانیت آن گواهی داده‌اند.

index

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی هفتمین جشنواره بین‌المللی هنری – فرهنگی خلیج‌فارس، سید عبدالرحیم خطیب در آئین اختتامیه این جشنواره با توضیح و نام بردن از برخی تفاسیر و کتب اهل سنت درباره نام خلیج‌فارس بیان کرد: در بزرگ‌ترین منبع اهل سنت سه بار نام بحر خلیج‌ فارس  به‌ ویژه از زبان پیامبر اعظم گفته ‌شده است.

وی ادامه داد: نام بحر و یا خلیج‌فارس با قطعیت تمام حتی در تفاسیر و احادیث اهل سنت استفاده‌ شده و در قرآن نیز با نام دو بحر که در تفاسیر همان نام خلیج‌ فارس است نیز گفته ‌شده است.

خطیب جمعه اهل سنت جزیره قشم تأکید کرد: برای ما افتخار است که نام خلیج‌فارس با مذهب و دین اسلام عجین شده و این‌یک مسئله‌ای فراتر از جغرافیا است.

خطیب با اشاره به این که این جغرافیای پرافتخار سال‌ها مورد تاخت‌ و تاز بیگانگان قرار داشته اظهار کرد: یکی از تاخت‌ و تازها در حوزه فرهنگ بوده که برای جلوگیری از اهداف شوم دشمنان باید فرهنگ را با غنای بیشتری در میان جوانان و نسل امروز پرورش داد.

وی عنوان کرد: باید فرهنگ اصیل ایران را در برابر هجوم بیگانگان باعزت حفظ کرد و نباید گذاشت دشمنان بانام جهانی‌سازی فرهنگ ایرانی اسلامی را کمرنگ کنند.

امام‌جمعه اهل سنت جزیره قشم در پایان تأکید کرد: تفکیک فرهنگ‌های مختلف معنایی ندارد بلکه باید با فرهنگ اصیل و مشترک ایرانی سدی در برابر دشمنان  باشیم.

هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس از 6 تا 9 اردیبهشت در هرمزگان برگزار شد و طی آن برنامه های مختلفی از جمله جشنواره مد و لباس، فستیوال موسیقی مرزداران خلیج فارس، جشنواره داستان نویسی و نشست علمی خلیج فارس به اجرا درآمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی