آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در خانه ملت: مورخان و جغرافیدانان در باب حقانیت نام خلیج‌فارس ادای وظیفه کرده‌اند

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی: مورخان و جغرافی‌دانان در باب خلیج‌فارس ادای وظیفه کرده و این نام بزرگ را زنده نگه‌ داشته اند.

IMG_3155

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی هفتمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری خلیج‌فارس، احمد مرادی در مراسم اختتامیه این جشنواره، ضمن تقدیر از گرامیداشت و برگزاری روز ملی خلیج‌فارس بیان کرد: مزیت‌های مفید زیادی که در منطقه خلیج‌فارس وجود دارد که باعث شده همیشه این منطقه مورد هجوم بیگانگان قرار بگیرد.

وی افزود: ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی، هنری و طبیعی دلیل اصلی دست‌درازی بیگانگان به نام و جغرافیای خلیج‌فارس در طول تاریخ بود زیرا شما کمتر منطقه جغرافیایی را با این وسعت و مزیت  درجهان می‌یابید.

نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در خانه ملت تصریح کرد: وجود جزایر مهم و استراتژیک که همیشه به‌عنوان یک دژ و قلعه محکم در برابر هجوم بیگانگان ایستاده‌اند از دیگر قابلیت‌های بزرگ خلیج ‌فارس است.

مرادی اضافه کرد: فرصت‌هایی در منطقه خلیج‌ فارس وجود دارد که می‌تواند به ‌تنهایی برای یک کشور آبادانی و توسعه به همراه داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که نام خلیج‌فارس همیشه جاودان بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند بر این نام خدشه‌ای وارد کند و برگزاری این مراسم‌ها تنها یادآوری حقانیت این نام است برای برخی از کشورها که می‌خواهند نام خلیج‌فارس را به نام خود ثبت کنند.

هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس از 6 تا 9 اردیبهشت در هرمزگان برگزار شد و طی آن برنامه های مختلفی از جمله جشنواره مد و لباس، فستیوال موسیقی مرزداران خلیج فارس، جشنواره داستان نویسی و نشست علمی خلیج فارس به اجرا درآمد.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی