آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خلیج فارس نامی به بلندای تاریخ و عجین و آمیخته با نام ایران اسلامی است

امام جمعه قشم گفت: نام خلیج فارس نامی به بلندای تاریخ و عجین و آمیخته با نام ایران اسلامی است.

 

139502091420539797595894

به گزارش ستاد اطلاع رسانی هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس، حجت الاسلام رضا جوکار در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس که در بندر لافت جزیره قشم برگزار شد، با بیان اینکه نام خلیج فارس نامی به بلندای تاریخ و عجین و آمیخته با نام ایران اسلامی است، عنوان کرد: خلیج فارس از یک طرف مظهر عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و از طرفی دیگر نماد صلح و دوستی است.

وی ادامه داد: همسایگان ما بدانند هرچه بر پیوند خلیج فارس با ایران تاکید کنند و به برتری و بزرگی ایران در منطقه و جهان کمک کنند به سود خود آنهاست و بزرگی ایران به سود مردم و حکومت های منطقه است.

امام جمعه قشم افزود: ایران اسلامی در عین اقتدار هیچگاه نخواسته از این قدرت برای کشورگشایی استفاده کند بلکه از آن برای دفاع از خود و دفاع از حق مظلومین استفاده کرده است.

حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه امروز باید از ظرفیت های خدادادی خلیج همیشه فارس بهره ببریم، تصریح کرد: ظرفیت های بی نظیری خداوند به خلیج فارس و به خصوص جزیره قشم عرضه داشته است.

وی گفت: مردم هرمزگان و به خصوص جزیره قشم در طول تاریخ ایران مدافعان حقیقی خلیج فارس بوده اند و این مردم شایسته محرومیت نیستند و باید بیش از دیگر مناطق به آنها توجه شود.

امام جمعه قشم با تاکید بر ضرورت توجه به پروژه پل خلیج فارس، اظهار داشت: احداث این پل یکی از درخواست های مردم این جزیره است و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم در دولت این مسئله را مطرح کند.

سید احمد بوازی امام جمعه اهل سنت بندر لافت نیز در این مراسم ضمن تبریک روز ملی خلیج فارس، بیان داشت: مردمان این استان سربازان ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند و از کیان این مملکت دفاع خواهند کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی