آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جزیره هرمز کانون اجرای نمایش های عاشورایی

سرپرست نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز : هنرمندان جزیره هرمز همچون سالیان گذشته در ایام سوگواری سالار شهیدان با تولید و اجرای 5 اثر فاخر هنری در به تصویر کشیدن صحنه های قیام ابا عبدلله الحسین و انتقال پیام عاشورا درقالب نمایش میدانی پیشگام بودند.

 

IMG_4236

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مهدی سلامتی گفت : جزیره هرمز از دیرباز میزبان یکی از باشکوه ترین مراسم های عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در میهن اسلامی به شمار می رود که هنرمندان با برپایی ایستگاه های صلواتی، تشکیل گروه های زنجیر زنی، و اجرای نمایش های عاشورایی ، عشق ارادت خود را به ساحت قدسی و نورانی امام حسین و شهیدان دشت کربلا به زیباترین شکل متجلی ساختند.

وی افزود : نمایش “آخرین سرباز” شهادت حضرت علی اصغر ، نمایش “رسول نما” شهادت علی اکبر ،نمایش ” علمدار ” شهادت حضرت ابوالفضل العباس ، به نویسندگی و کارگردانی مجید ذاکری کاری از گروه غدیر، اجرای نمایش “خورشید بی غروب” شهادت امام حسین آخرین اثر شادروان اصغر نیک کاری از گروه سیمرغ اجرای نمایش ” فراتر از عشق” شام غریبان و اسارت اهل بیت به نویسندگی و کارگردانی مصیب زارعی کاری از کانون فرهنگی هنری علی بن ابی طالب(ع) آثاری بودند که مورد استقبال کم نظیر مردم عزادار قرار گرفت.

سلامتی بیان داشت : درمجموع بیش از 9هزار نفر تماشاگر این آثار بودند و برای تولید این آثار نمایشی بیش از سیصد هنرمند در قالب 3 گروه فعالیت مستمر داشتند.

سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز یادآور شد: تا پایان ماه صفر 3 اثرعاشورایی دیگر که مراحل پایانی تمرین خود را می گذرانند به اجرای عموم گذاشته می شود.

وی با اشاره به اقدام قابل تحسین هنرمندان در تولید و اجرای آثارهنری مرتبط با فرهنگ عاشورا و همچنین استقبال بی نظیر مردم از این آثار از ارزیابی نمایش های عاشورایی و انتخاب و تجلیل برترین های این عرصه در قالب سوگواره عاشواریی درسال آینده خبر داد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی