آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جشنواره مطبوعات در استان هرمزگان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان درمراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: جشنواره مطبوعات در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

T3321354-5310052

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش‌نژاد در مراسم آئین تجلیل از خبرنگاران در محل هتل همای بندرعباس اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خبر، صحت آن است و دیگر ویژگی ، تنظیم خبر براساس واقعیت‌هاست تا ذهن را بارور کند.

وی افزود: همه ویژگی‌های موجود در خبر، از زمانی شکل گرفت که قرار شد انسان به هستی بپیوندد لذا خبر باید به گونه ای باشد که بتواند پویایی همراه با شادی و نشاط را در جامعه تزریق کند.

درویش نژاد بیان داشت : خبرنگاری یکی از سخت‌ترین مشاغل جهان است و وزرات فرهنگ و ارشاداسلامی بدون هیچ‌گونه حب و بغض در دفاع از رسانه و مطبوعات از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکرد و همچنان این روند ادامه خواهد داشت .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در خصوص مسکن و معیشت خبرنگاران گفت: مجتمع مسکونی خبرنگاران مراحل آخر خود را پشت سر می‌گذارد و به‌ زودی واگذار می شود و از سوی دیگر پیگیر زمین برای خبرنگارانی که موفق به ثبت نام مسکن در گذشته نشده‌اند هستیم و در خصوص معیشت آنان نیز با توجه به سختی کار و کمبود درآمد با صندوق کارآفرین امید رایزنی‌هایی صورت گرفته و قرار بر پرداخت تسهیلات با سود 4 درصد شده است.

وی عنوان کرد: در خصوص آگهی‌ها یک بخش آن به اداره فرهنگ و ارشاد برمی گردد که سامانه آن راه‌اندازی شده است و بخش دیگر متوجه قوه مقننه است و همچنین برخی از ادارات و سازمان‌ها نیز همکاری لازم را نداشته و امیدواریم با کمک خانه مطبوعات که ترکیبی از مسؤلان دغدغه‌مند مطبوعات استان هستند این مساله را حل نمائیم.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: در حوزه زیرساخت‌ها از پارسیان تا جاسک مذاکراتی برای ساخت پلاتو انجام گرفته و در حال ساخت 27 پلاتو در سطح استان هستیم .

وی با اعلام یک مژده گفت : باید پیگیری های صورت گرفته و حمایت های استاندار و سایر مسئولان با دستور مستقیم وزیر ،بنیاد بین المللی خلیج فارس در بندرعباس مستقر می شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به خانه مطبوعات اشاره کرد و بیان داشت: خانه مطبوعات هرمزگان بایستی به‌عنوان یک تشکل صنفی کمک کند تا بخش عمده‌ای از مشکلات مطبوعات حل شود.

وی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ و هنر، فضای باز و گسترده‌ای را ایجاد کرده است و مجوز نشریه‌ها در کمتر از چهار ماه صادر می‌شود و این از برکات دولت است و به تمام کسانی که مجوز می‌خواهند بدون هیچ‌گونه نگاه خاص همکاری و موافقت می‌شود.

درویش‌نژاد یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ایجاد موزه موسیقی سنتی در بندرعباس است که 50 درصد از بودجه آن جذب شده و الباقی نیز جذب خواهد شد و جشنواره مطبوعات در آینده ای نزدیک در استان هرمزگان برگزار و کشورهای عمان و حاشیه خلیج فارس در این جشنواره حضور خواهند یافت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی