آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دو خبر از حضور هنرمندان تئاتر هرمزگان در تهران

نمایش ” زن ” و نمایشگاه عکس ” باروت در دل نمایش ” ،کاری از گروه تئاتر کارگاه بندرعباس در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

IMG_1771

–        اجرای نمایش ” زن ” در مجموعه تئاتر شهر تهران

نمایش ” زن ” کاری از گروه تئاتر کارگاه بندرعباس به نویسندگی و کارگردانی : مجید بشکال و بازیگری : فتحیه بقایی ، مجید بشکال ، مرتضی شنبه نیا ، راضیه ذاکری ، مجید جمشیدی و مرضیه کریمی در مجموعه تئاتر تهران به روی صحنه رفت .

نمایش ” زن ” بر اساس نمایشنامه عروسی خون نوشته فدریکو گارسیا لورکا طراحی شده که از تاریخ 26 اردیبهشت به مدت پنج روز در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران اجرا می شود .

–        نمایشگاه ” باروت در دل نمایش ” در تهران

نمایشگاه تخصصی عکس تئاتر با عنوان ” باروت در دل نمایش ” حاصل پنج سال عکاسی مجید جمشیدی از تئاتر است که در قالب سی عکس 60در 90 به نمایش گذاشته خواهد شد.

تئاتر هرمزگان در سال های اخیر جنبه های فرمالیستی پررنگی داشته و این امر سبب شده در شیوه اجرا و کارگردانی ، تصویر سازی ، طراحی و حرکات صحنه ای از اهمیت برخوردار باشد.

جمشیدی به عنوان کارگردان ، بازیگر و عکاس تئاتر در طول این سال ها به واسطه ویژگی فرمالیستی،غنای تصویری تئاترهای تولید شده در هرمزگان مجموعه عکس های متعددی را تولید نموده و پیش از این در سال 1390 اولین نمایشگاه تخصصی عکس تئاتر مربوط به نمایش ” خانواده وینگفیلد ” را مدیریت و برگزار نمود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی