آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تئاتر هرمزگان با ساخت 24 پلاتو متحول می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: تا پایان امسال با ساخت همزمان 24 پلاتو در سراسر استان، حوزه تئاتر متحول و دگرگون خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، علیرضا درویش نژاد که در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود: امسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال تئاتر نامگذاری و معرفی شده است و بر همین مبنا با همکاری شهرداری ها در قالب تفاهم نامه ای مجزا ساخت 24 پلاتو در دستور کار قرار گرفت که ساخت بسیاری از آنها شروع شده و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: هنر نمایش یکی از با سابقه ترین و پویاترین هنرها در استان هرمزگان می باشد و در سطح کشور هنر نمایش هرمزگان دارای شناسنامه معتبر و از جایگاه ویژه برخوردار و این ظرفیت خوب نیازمند حمایت و توجه بیشتر متولیان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان امکانات و زیر ساخت های موجود را همخوان با نیازهای هنرمندان ندانست و یادآور شد: بسیاری از گروه های نمایشی در مرکز استان و به ویژه شهرستان ها از داشتن مکان مناسب تمرین و اجرا محروم هستند و بر همین اساس ساخت 24 پلاتو با همکاری شهرداری ها و حمایت فرمانداری ها و بخشداری ها در دستور کار قرار گرفت.

درویش نژاد یادآور شد: ساخت 24 پلاتو در مدت زمانی کوتاه کار بی نظیر و کم سابقه ای در کشور می باشد که مورد توجه مسئولان و متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت و تاکید شد سایر استان ها نیز از هرمزگان الگوبرداری کنند.

وی گفت: سعی شده است در روند این اقدام بزرگ به اکثر شهرستان های فعال در حوزه نمایش و هنر توجه شود که از 24 پلاتو 10 باب در بندرعباس، 4 باب میناب،بندرلنگه و بندرکنگ، رودان و بستک هر کدام دو باب و گاوبندی (پارسیان)، جاسک و سیریک نیز هر کدام یک باب تا پایان سال ساخته می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: طرح و ساخت پلاتوها به گونه ای می باشد که علاوه بر نمایش سایر رشته ای هنری نیز بتوانند از این ظرفیت برای ارائه آثار خود استفاده کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی