آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

حضور گروه‌های هرمزگان در دومین جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار

دومین شب فستیوال با تمرکز بر موسیقی هرمزگان در 3 سانس برگزار شد و گروه لوطی‌ میناب، موسیقی زار بندرلنگه و قشم، قنبر راستگو، چنگ میناب و …به اجرای برنامه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، دومین فستیوال موسیقی نواحی (آینه‌دار) عصر شنبه 16 خردادماه در تالار رودکی با حضور جمعی از هنرمندان موسیقی کشور آغاز و امروز سه شنبه با تقدیر از گروه های شرکت کننده به کار خود پایان می‌دهد.

محمدرضا درویشی دبیر هنری جشنواره در خصوص این رویداد هنری گفت: دور اول این فستیوال در برگیرنده موسیقی جنوب شرق ایران بود که با حضور 30 هنرمند برگزار شد، اما در دور دوم، بیش از 100 هنرمند در فستیوال حضور دارند که از سه استان جنوبی هرمزگان، خوزستان و بوشهر شرکت کرده‌اند.

علی مغازه‌ای دبیر اجرایی جشنواره موسیقی نواحی آینه‌دار در خصوص شرایط موسیقی نواحی کشور گفت: گروه‌های موسیقی نواحی در حال دگرگونی هستند و متأسفانه این موسیقی‌ها را با خوانشی متفاوت ارائه می‌شود. هدف این جشنواره این است که یادمان نرود ما وامدار موسیقی‌هایی هستیم که فرهنگ ما را نمایندگی می‌کند. ما به دنبال این بودیم که این نوع موسیقی که در حال خاموشی است را به درستی بیان کنیم و آثار این هنرمندان را ثبت و ضبط کنیم.
گفتنی است: این جشنواره با حمایت بخش خصوصی از 16 تا 19 خرداد ماه در تالار رودکی تهران برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی