آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری شب شعر عاشورایی در شهرستان بندرلنگه

شب شعر عاشورایی تحت عنوان «حماسه حسینی و شور بسیجی» هم زمان با دهه سوم محرم در بندرلنگه برگزارشد.

IMG_0858
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حسین محسنی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرلنگه در این مراسم گفت: هدف از برگزاری این شب شعر، تقویت روحیه ایثار و شهادت در نسل ‏های جوان، ترویج سبک زندگی حسینی و مضامین عاشورایی است.
وی افزود: شب شعر عاشورایی با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره امور کتابخانه های عمومی و کانون بسیج هنرمندان بندرلنگه برگزارشد.
محسنی با اشاره به برگزاری محافل شعر به ویژه در قالب شعر عاشورایی، بیان داشت: این محافل می تواند انگیزه ای برای هنرمندان و شعرای شهرستان بندرلنگه در جهت افزایش شور و نشاط معنوی و بصیرت افزایی باشد.
وی تصریح کرد: شب شعر عاشورایی با حضور شاعران اهل سنت و تشیع، شاعران استانی و مسئولان استانی و شهرستانی و استقبال گسترده مردم در سالن فرهنگسرای گوهر شهرستان بندرلنگه برگزارشد.
محسنی با تأکید بر نهادینه‌شدن فرهنگ عاشورایی در بین افراد جامعه ادامه داد: ترویج و تبلیغ صحیح آموزه‌های دینی به‌ ویژه واقعه عظیم کربلا می‌تواند نسل جوان و اقشار مختلف را در برابر این هجمه‌ها بیمه کند.
در این مراسم هر یک از شاعران بندرلنگه اشعار خود را در وصف امام حسین(ع)، فداکاری‌های حضرت زینب(س)، حضرت رقیه(س) ، حضرت ابوالفضل(ع) و بسیج قرائت کردند.
در پایان این مراسم با إهدای لوح تقدیر و هدایای ارزنده از شاعران برتر و جمعی از فعالان عرصه کتاب و کتابداری شهرستان تقدیر به عمل آمد.
محسنی در پایان از برگزاری نمایشگاه کتاب در آینده ای نزدیک در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی