آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

رییس انجمن سینمای جوان هرمزگان با هم اندیشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب می شود

مديرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از تعیین ریاست این انجمن در هرمزگان با هم اندیشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد.

5

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان، حبیب ایل بیگی در حاشیه گردهمایی فیلم سازان و عکاسان هرمزگانی تصریح کرد: انتخاب مدیر و روسای انجمن سینمای جوان استان ها یکی از دغدغه های مهم ماست و به منظور تعامل انجمن با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که نماینده وزرات ارشاد در استان هاست و ایجاد همدلی بیشتر روسای انجمن ها با همفکری آنها انجام می شود.
وی انجمن سینمای جوانان کشور را یک انجمن کاملا مستقل دانست و افزود: در انتخاب روسای انجمن های استانی به منظور افزایش فعالیت انجمن و رسیدن به اهداف تعیین شده، اين كار با تعامل و نظارت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام مي شود.
ایل بیگی با بیان اینکه در برخی استان ها ریاست انحمن تعیین شده است، خاطرنشان کرد: در استان هایی که اختلاف بین فعالان این حوزه کمتر بود، این کار انجام شده است، اما در شهرهایی که اختلاف بین فیلمسازان و هنرمندان این حوزه زیاد باشد، کار ما برای انتخاب رییس نیز سخت می کند.
رییس انجمن سینمای جوانان ایران از هرمزگان به عنوان یکی از استان هایی نام برد که انتخاب رییس انجمن سینمای جوان آن با چالش روبروست.
وی افزود: افراد معرفی شده براي تصدي رياست اين انجمن در استان ها، باید علاوه بر توان مدیریتی، از تخصص لازم در عرصه فیلم سازی نیز برخوردار باشند.
ایل بیگی از پیشکسوتان و فعالان حوزه فیلم و عکس هرمزگان خواست با کنار گذاشتن اختلافات و با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فرد یا افرادی که مورد قبول اکثریت این حوزه باشد برای تصدی ریاست انجمن سینمای جوان استان معرفی کنند.
این فعال حوزه فیلم در ادامه با بیان اینکه صرف برگزاری جشنواره نه تنها مشکلی از مشکلات جوانان هنرمند حل نمی کند، بلکه هزینه های بيهوده اي به متولیان فرهنگ و هنر در استان ها تحميل مي كند، تصریح کرد: انجمن سینمای جوانان ایران با 30 سال سابقه و تجربه برگزاری یکصد جشنواره منطقه ای در کشور با تایید معاونت سینمایی به عنوان متولی برگزاری جشنواره های فیلم کوتاه و عکس در کشور تعیین شده است و جشنواره هایی که با استانداردهای این انجمن مطابقت نداشته باشد، مورد تایید نیست.
رییس انجمن سینمای جوانان ایران یادآور شد: بجای برگزاری جشنواره هایی که تاثیر چندانی در حمایت از فیلم سازان ندارد، باید با سرمایه گذاری در تولید و آموزش، زمینه ساخت فیلم هاي تاثیرگذار فراهم شود.
ایل بیگی افزود: فردي سوابقي در حوزه سينما داشته باشد از نظر ما مناسب داوری جشنواره های فیلم کوتاه نیست، زیرا چنین جشنواره هایی بیشتر با هدف آموزش برگزار می شوند در حالی که سینماگران بیشتر به صورت حرفه ای به کارها نگاه می کنند.
رییس انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: پس از برگزاری گردهمایی های استانی، چهار جشنواره منطقه ای برنامه ریزی شده است که این جشنواره ها با هدف آشنایی هنرمندان استان ها با یکدیگر و ایجاد فضای تعامل، تبادل نظر و ارتباط فرهنگی و هنري بین آنان برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

عقیل کاظمی - زینب عباسی‌نسب - احمد سالاری