آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

60طرح نمایشی به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو رسید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از دریافت 60 طرح نمایشی با موضوع فرهنگ رضوی توسط دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو خبر داد.

 

 

مرشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین حسین مرشدی تصریح کرد: پس از برگزاری موفق هفت دوره این جشنواره در هرمزگان، هشتمین دوره به یمن تقارن عددی با رویکرد گسترش فرهنگ رضوی و افزایش بهره مندی مخاطب برگزار می شود.
وی برگزاری این جشنواره را یکی از مطالبات مردمی در حوزه هنر دینی برشمرد و ادامه داد: استقبال بی نظیر هنرمندان کشور در این دوره پس از انتشار و تمدید فراخوان جشنواره و با ارسال آثار خود بر این مهم صحه گذارده اند.
حجت الاسلام والمسلمین مرشدی با اشاره به تنوع موضوع و خاستگاه آثار دریافتی اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون انتظار ما از فعالان حوزه نمایش کودک و نوجوان با توجه به سابقه هفت ساله جشنواره برآورده شده و توجه جامعه هنری به ابعاد وسیع رضوی و پرداخت های نو در این عرصه معطوف شده است.
وی خاطرنشان ساخت: با توجه به تمدید مهلت دریافت آثار تا پایان فروردین ماه، پس از داوری نمایش های منتخب جشنواره در نیمه اول خرداد ماه معرفی می شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، بیشترین آثار ارسالی را مربوط به استان های هرمزگان، خراسان رضوی، تهران، همدان، یزد، خوزستان، مازندران، اصفهان و دیگر استان ها دانست و یاد آور شد: نمایش های منتخب در ماه های مرداد و شهریور سال جاری به مدت یک هفته در بندرعباس و شهرستان های هرمزگان اجرای عموم گذاشته خواهند شد.
لازم به ذکر است هشتمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو از جشنواره های موضوعی پرمخاطب جشنواره بین المللی امام رضا (ع) می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

عقیل کاظمی - زینب عباسی‌نسب - احمد سالاری