آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تعاملات فرهنگی فی ما بین ارشاد هرمزگان و منطقه ویژه قشم گسترش می یابد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در دیدار با مدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد قشم گفت: تعاملات و ارتباطات فرهنگی این دو حوزه می تواند بستر مناسبی برای فعالیت بیشتر هنرمندان فراهم سازد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسین مرشدی (ادامه مطلب)

3

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در دیدار با مدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد قشم گفت: تعاملات و ارتباطات فرهنگی این دو حوزه می تواند بستر مناسبی برای فعالیت بیشتر هنرمندان فراهم سازد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسین مرشدی ضمن تأکید بر ظرفیت ها و پتانسیل های مناسب در حوزه فرهنگ افزود: جزیره قشم طی مدت اخیر با توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و قرار گرفتن مدیریت فرهنگی این جزیره در دست فردی آگاه با دغدغه های فرهنگی توانسته است زیر ساخت های خوبی را برای رشد و تعالی فرهنگ و هنر در آینده فراهم سازد.

وی اظهار داشت: حوزه فرهنگ و هنر امروزه بیش از هر زمان دیگر نیازمند تعامل و ارتباط بیشتر با نهاد های مردمی، سازمان ها و دستگاه های مختلف است زیرا اهداف کلان در نظر گرفته شده برای بخش فرهنگ و هنر با توجه به گسترش حجمه های نرم دشمنان فقط در سایه مشارکت جمعی و عزمی فراگیر امکان پذیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان جزیره قشم را با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و مرکزیت تجاری و اقتصادی و هم چنین حضور میلیون ها گردشگر، منطقه ای خاص در خصوص مسائل فرهنگی توصیف کرد و اذعان داشت: جزیره قشم از قدیم الایام به لحاظ برخورداری از گنجینه ای فرهنگی و هنری در استان شاخص و برجسته بوده است و بسیار خرسندیم که مدیریت فعلی منطقه آزاد قشم رویکردی فرهنگی در اداره این جزیره دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین مرشدی یادآور شد: جزایر استان هرمزگان ارزش و جایگاهی بسیار خاص برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد و معتقدیم آن چه می تواند این جایگاه را تثبیت و به خوبی معرفی نماید استفاده از رویکرد های فرهنگی و هنری است به همین لحاظ خواهان ارتباط و تعامل بیشتر فرهنگی در این جزیره مهم هستیم.

در ادامه مدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منطقه آزاد قشم ضمن ابراز خرسندی از  توجه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسائل و ظرفیت های فرهنگی و هنری این جزیره گفت: جزیره قشم دارای استعداد ها و پتانسیل های بسیار فراوان فرهنگی است و محوریت برنامه ریزی فرهنگی در قشم بر مبنای استفاده از توان مندی های غیر دولتی و بخش خصوصی به ویژه گروه های مردمی است.

حجت الاسلام والمسلمین علی ملانوری افزود: جزیره قشم دارای 150 هزار نفر جمعیت و 60 روستا است که تا کنون در 22 روستا مکان های فرهنگی مناسب برای فعالیت به همت مردم و سازمان منطقه آزاد آماده شده است که فعالیت آن ها از تابستان امسال به صورت گسترده آغاز خواهد شد.

وی جزیره قشم را متعلق به تمام مردم ایران دانست و اظهار داشت: یکی از مهم ترین جاذبه های این منطقه برخورداری از آیین ها، مناسک و سنت های فرهنگی و هنری ریشه دار است و بر همین اساس از این پس در تمام برنامه ها، جشن ها و مراسم های مختلف به صورت ویزه هنرمندان جزیره قشم و سایر جزایر هم جوار به هنر نمایی و معرفی ظرفیت های فرهنگی جزیره خواهند پرداخت.

مدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان منطقه آزاد قشم، فرهنگ و هنر جزیره را عجین و آمیخته با کلیت فرهنگی استان دانست و اذعان کرد: هنرمندان و هنر جزیره قشم در هم تنیده با فرهنگ هرمزگان است و به هیچ عنوان نمی توان در این خصوص تفکیک و جدایی قائل شد و بر همین اساس نهایت تلاش و کوشش خود را برای ایجاد این ارتباط و هم بستگی به کار خواهیم گرفت.

وی فرهنگ و هنر را روح و روان جامعه دانست و گفت: جهت توسعه و معرفی هر چه بهتر و بیشتر جزیره قشم به حضور و همراهی تمام هنرمندان استان نیازمندیم و در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان می تواند نقش به سزایی داشته باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا