آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نخستین جشنواره تئاتر ساحلی خلیج فارس در قشم برگزار می شود

هم زمان با برگزاری سوّمین جشنواره بین المللی فرهنگی-  هنری خلیج فارس نخستین جشنواره تئاتر ساحلی خلیج فارس نیز در جزیره قشم برگزار می شود. به گزارش ستاد خبری سوّمین جشنواره بین المللی فرهنگی –  هنری خلیج فارس، مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: در راستای ترویج ارزش های فرهنگ متعالی (ادامه مطلب)

ملانوري

هم زمان با برگزاری سوّمین جشنواره بین المللی فرهنگی-  هنری خلیج فارس نخستین جشنواره تئاتر ساحلی خلیج فارس نیز در جزیره قشم برگزار می شود.

به گزارش ستاد خبری سوّمین جشنواره بین المللی فرهنگی –  هنری خلیج فارس، مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: در راستای ترویج ارزش های فرهنگ متعالی اسلامی ایرانی و تقویت عناصر هویت ملی از طریق هنر فاخر نمایش، این مدیریت نخستین جشنواره سراسری تئاتر ساحلی را با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان منطقه آزاد قشم و انجمن نمایش جزیره قشم برگزار می کند.

حجت الاسلام علی ملانوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: توجه به ارزش های دینی، امید آفرینی، آگاهی بخشی در عرصه اخلاق انسانی و تقویت فرهنگ بومی همراه با فراهم آوردن بستر مناسب تبادل افکار و اندیشه ها از طریق هنر نمایش، توسعه گردشگری و معرفی جاذبه های جزیره و عجائب هفتگانه خلیج فارس با توجه به محل های برگزاری جشنواره از اهداف نخستین جشنواره سراسری تئاتر ساحلی است.

به گفته وی با توجه و تأکید بر نام زیبای خلیج فارس، معرفی خلیج فارس از زبان هنر نمایش نیز از موضوع های مورد تأکید این جشنواره محسوب می شود.

وی از قطعی شدن اجرای دو نمایش خیابانی از دو گروه نمایش از شهرستان های همدان و میناب در قالب این جشنواره در قشم خبر داد و گفت: گروه سپید و سیاه همدان با نمایش ساحلی «دیروز، امروز، فردا» به کارگردانی مهدی حبیبی و گروه نمایش صدف از شهرستان میناب با نمایش ساحلی «تحت عنوان خلیج فارس» به کارگردانی مشترک باقر رمضان زاده و حبیب الله ناصری را در جشنواره تئاتر ساحلی خلیج فارس در قشم اجرا خواهند کرد.

در این جشنواره که از ششم الی نهم اردی بهشت ماه جاری در سواحل خلیج فارس برگزار می شود، هرکدام از این دو نمایش دو اجرای عمومی و یک اجرای داوری خواهند داشت.

آیین اختتامیه این جشنواره نیز روز نهم اردیبهشت ساعت 10صبح روی لنج در آب های نیلگون خلیج فارس برگزار می شود.

نخستین جشنواره تئاتر ساحلی خلیج فارس به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس)، سازمان منطقه آزاد قشم و مدیریت ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا