آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

ظرفیت های آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان گسترش می یابد

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ظرفیت های آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان گسترش می یابد. به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور(مقدماتی المپیاد هنر)، انوشیروان پیشدار که در جمع خبرنگاران در نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز (ادامه مطلب)

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ظرفیت های آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان گسترش می یابد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور(مقدماتی المپیاد هنر)، انوشیروان پیشدار که در جمع خبرنگاران در نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر کشور(مقدماتیالمپیاد هنر) سخن می گفت افزود: هم اکنون بیش از 50 آموزشگاه آزاد هنری 30 مؤسسه فرهنگی – هنری و هنرستان هنرهای زیبا و مرکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر بندرلنگه مشغول خدمات دهی در حوزه فرهنگ هستند و با اقدامات صورت گرفته این ظرفیت افزایش می یابد.

وی افزود: با راه اندازی دانشگاه علمی – کاربردی فرهنگ و هنر در بندرعباس و زمینه سازی برای آموزش های رشته های مختلف فرهنگی- هنری در آینده ای نزدیک، بدون شک مسیر برای إرتقاء فرهنگی استان فراهم خواهد شد.

دبیر نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر خاطر نشان کرد: برگزاری این جشنواره نیز از دیگر ظرفیت های آموزشی برای استان خواهد بود، زیرا با هماهنگی های صورت گرفته دبیرخانه دائمی این جشنواره در بندرعباس راه اندازی خواهد شد و امیدواریم بخشی از المپیاد هنر نیز طی سال آینده در بندرعباس برگزار شود.

پیشدار یاد آور شد: هم اکنون استان هرمزگان در بسیاری از حوزه های فرهنگ و هنر به توان مندی خوبی دست یافته است و این قابلیت نیازمند حمایت و تلاش بیشتر فعالان فرهنگی – هنری است.

گفتنی است: نخستین جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربری فرهنگ و هنر(مقدماتی المپیاد هنر)، از امروز فعالیت خود را به صورت رسمی در بندرعباس آغاز می کند و مراسم افتتاحیه عصر امروز ساعت 15 در فرهنگ سرای طوبی برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا