آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

افتتاح جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر کشور در بندرعباس

نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور(مقدماتی المپیاد هنر)، با حضور مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی – هنری، سرپرست اداره کل ارشاد هرمزگان و جمعی از مسئولان و شرکت کنندگان عصر امروز در فرهنگ سرای طوبی آغاز به کار کرد. به گزارش کمیته اطلاع (ادامه مطلب)

نخستین جشنواره سراسری آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور(مقدماتی المپیاد هنر)، با حضور مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی – هنری، سرپرست اداره کل ارشاد هرمزگان و جمعی از مسئولان و شرکت کنندگان عصر امروز در فرهنگ سرای طوبی آغاز به کار کرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی نخستین جشنواره آثار و تولیدات مراکز علمی – کاربردی فرهنگ و هنر سراسر کشور(مقدماتی المپیاد هنر)، عیسی کشاورز، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی – هنری وزارت ضمن تأکید بر اهمیت فرهنگ در تاریخ بشر گفت: فرهنگ جایگاه و تأثیر عظیمی در تاریخ، ثبت و اشاعه تمدن ها و اقوام و نژادهای مختلف داشته است و همیشه واژه فرهنگ هم نشین هنر بوده است.

وی افزود: آن چیزی از فرهنگ ماندگار می شود که به زیور هنر آراسته شود که رهبر معظم انقلاب راز ماندگاری هر پدیده و اثر را هنر معرفی می کند.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی – هنری وزارت خاطر نشان کرد: فرهنگ اگر از هنر دور شود زایش، بالندگی و قدرت انتقال خود را از دست می دهد و امروزه با توجه به حجم گسترده تولیدات فرهنگی توجه به هنر بیش از هر زمان دیگر به چشم می خورد.

کشاورز در ادامه به نقش مراکز علمی – کاربردی در حوزه فرهنگ پرداخت و گفت: اصلاح محصولات  فرهنگی پس از این که عادت شد، بسیار سخت است و برای این که این اشتباه پیش نیاید نیازمند آموزش در حوزه فرهنگ و هنر هستیم و در این جا نقش دانشگاه های علمی – کاربردی فرهنگ و هنر کاملاً مشخص می شود.

وی یادآور شد: مشتری مداری در حوزه فرهنگ متفاوت از حوزه های دیگر است و نمی توان بر اساس ذائقه محصول فرهنگی تولید کرد زیرا فرهنگ، مسئولیت اصلاح ذائقه مردم را نیز بر عهده دارد.

انوشیروان پیشدار، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گزارشی در خصوص روند برگزاری جشنواره ارائه داد.

در پایان عباس مرادی، رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی در بندرعباس در خصوص اقدامات انجام شده در جهت راه اندازی رشته های فرهنگی – هنری در دانشگاه های علمی – کاربردی  هرمزگان  گزارشی ارائه داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی دانشگاه علمی – کاربردی فرهنگ و هنر در استان راه اندازی شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا