آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری شب شعر عاشورا در شهرستان جاسک

  شب شعر عاشورا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک و با همکاری بسیج هنرمندان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در این مراسم که با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان ادارات، دانشجویان، دانش آموزان، اهالی فرهنگ و هنر و علاقمندان به شعر برگزار شد. کاظم (ادامه مطلب)

 

شب شعر عاشورا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک و با همکاری بسیج هنرمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در این مراسم که با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان ادارات، دانشجویان، دانش آموزان، اهالی فرهنگ و هنر و علاقمندان به شعر برگزار شد.

کاظم قاسم زاده، سرپرست اداره ارشاد جاسک در خصوص اهمیت فرهنگ عاشورا گفت: محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است و امام حسین(ع) در کربلا درس بصیرت را آموخت.

وی افزود: بصیرتی که امام حسین(ع) آموخت امروز به خوبی در سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری دیده می شود و ملت ایران که به ولایتمداری شهره است توانسته است الگوی مناسبی برای تمام جهان باشد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک خاطر نشان کرد: دلیل حضور همه دل سوختگان به فرهنگ اسلامی و عاشورایی در این مکان، تجدید میثاق با آرمان های عاشورا و سوگورای برای سرور و سالار شهیدان است.

در ادامه فرماندار جاسک ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم با شکوه گفت: حفظ و صیانت از فرهنگ عاشورایی یکی از مهم ترین وظایف هنرمندان است و شعر هنر گران بهایی است که می تواند پیام عاشورا را به گوش جهانیان برساند و آن را از نسلی به نسل دیگر منتقل کند.

وی افزود: اگر امروزه کسی می خواهد به سعادت دنیوی و اخروی دست یابد باید در مسیر فرهنگ عاشورا حرکت کند، زیرا این فرهنگ عظیم حافظ سرمایه های اسلامی و انسانی بشریت است.

در پایان پس از مدیحه سرایی مداحان، اهل بیت و نوحه سرایی، شاعران انجمن شعر و ادب به قرائت اشعار خود با موضوع عاشورا پرداختند که مورد تشویق حضار قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا