آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اجرای نمایش تعزیه در شهرستان جاسک

  به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی به همت گروه های تعزیه حسینیه امام جعفر صادق(ع) و سیدالشهداء نمایش تعزیه خوانی در شهرستان جاسک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، کاظم قاسم زاده، سرپرست اداره ارشاد جاسک با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری نمایش های تعزیه (ادامه مطلب)

 

به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی به همت گروه های تعزیه حسینیه امام جعفر صادق(ع) و سیدالشهداء نمایش تعزیه خوانی در شهرستان جاسک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، کاظم قاسم زاده، سرپرست اداره ارشاد جاسک با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری نمایش های تعزیه خوانی آشنا کردن جوانان و نوجوانان با فرهنگ عاشورا و زنده نگاه داشتن نهضت امام حسین(ع) و تقویت روحیه شهادت و ایثار می باشد.

وی افزود: تعزیه خوانی، یکی از عوامل ماندگاری نهضت عاشورا در میان عموم مردم و بیان گر آلام، دردها، رشادت ها، و سلحشوری های یاران اباعبدالله الحسین(ع) می باشد و تعزیه نمایشی حماسی است که بیان گر اوج مظلومیت و از خود گذشتگی خاندان پیامبر(ص) در مقابل ظلم، جور و ستم است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک خاطر نشان کرد: این نمایش نمادین باید برای همیشه ماندگار بماند و نسل به نسل در میان ملت ها منتقل شود تا پرچم قیام امام حسین(ع) برای همیشه در تاریخ برافراشته بماند.

قاسم زاده اضافه کرد: تعزیه نمایشی ایرانی و اسلامی است که برگرفته از واقعه جانگداز عاشورا و اتفاقاتی که در این رابطه رخ داده است به وجود آمده و در ماه محرم به مدت 10 شب در شهرستان جاسک با حضور محبان اهل بیت اعم از شیعه و سنی برگزار شد.

وی اظهار داشت: قدیمی ترین نسخه های تعزیه استان متعلق به شهرستان جاسک است و اوّلین پایه گذاران تعزیه خوانی در جاسک برادران اهل سنت می باشند که نشان دهنده عشق به امام حسین(ع) در میان همه اقشار می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

محمد سایه‌بانی - فاطمه مکی‌نیا